گرده زنبور عسل، گرده سلامتی

گرده زنبور عسل، گرده سلامتی

این گرده عسل از ترکیب گرده گل با بزاق دهان زنبور (حاوی آنزیم فعّال ) و عسل کندو ایجاد می شود. که خواص بسیار مفیدی در کاهش التهاب، تقویت سیستم ایمنی بدن، درمان خستگی، کمک برای درمان افراد نابارور، کاهش افسردگی، کمک به درمان آسم، بهبود جای زخم و سوختگی، کاهش دهنده کلسترول، بهبود کم خونی، بهبود میگرن و سر درد، کاهش دهنده اشتها، افزایش متابولیسم بدن و بهبود عملکرد غده تیروئید، کاهش علایم یائسگی، و کاهش رشد تومورهای سرطانی به ویژه سرطان سینه دارد.

گرده زنبور عسل

گرده گل حاوی انواع متابولیت‌های اصلی و فرعی است. دارای خواص درمانی مانند خواص آنتی‌اکسیدانی، ضدباکتریایی، ضدالتهابی، ضدسرطانی و ضدحساسیت است که می‌توان عملکرد بدن را تنظیم نماید. برای بیشتر افراد استفادهٔ کوتاه مدت از گردهٔ زنبور عسل بی‌خطر است. ولی برای کسانی با آلرژی‌های گرده (رینیت آلرژیک)، ممکن است سبب واکنش‌های آلرژیک شود. مثلاً (تنگی نفس، کهیر، تورم و آنافیلاکسی). مصرف گردهٔ زنبور عسل برای زنان باردار ایمن نیست و در هنگام شیردهی نیز نباید استفاده شود. سازمان غذا و داروی آمریکا (USFDA) علیه استفاده از برخی از محصولات گردهٔ زنبور عسل هشدار داده‌است. آن‌ها داروهای محتوی سیبوترامین و فنول فتالئین را نامعتبر دانسته و با مصرف آن مخالفت می‌کنند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد رژیم گیاهخواری میتوانید  از این مقاله دیدن کنید.

 

نکته هایی برای طرز مصرف:

  • از معتبر بودن گرده اطمینان حاصل کنید.
  • دوره ی استفاده از آن 30 تا 60 روز است و سپس برای یک دوره باید قطع شود.
  • زنان باردار و شیرده نباید گرده عسل را مصرف کنند.
  • نوزادان و کودکان زیر دو سال نیز نباید آن را مصرف کنند.
  • اگر از داروهای رقیق کننده خون یا ضد انعقاد خون استفاده می کنید، گرده زنبور عسل مصرف نکنید زیرا ممکن است باعث افزایش خونریزی شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

      × ارتباط با کارشناس