جلوگیری از ریزش مو و به تعویق انداختن سفیدی مو

جلوگیری-از-ریزش-مو

جلوگیری از ریزش مو و به تعویق انداختن سفیدی مو

ریزش مو مشکل بزرگی نیست که نتوان آن را درمان کرد، البته برای درمان مناسب، ابتدا نیاز به شناخت صحیح علت ریزش مو دارید. از دست‌دادن مو و ریزش آن تا حدودی طبیعی است. کافی است دست خود را در موهایتان ببرید و با فشار کم یک دسته از آن‌ها را بکشید. همیشه تعدادی مو در دستان شما می‌ماند.

بر اساس مطالعات علمی ریزش 80 تا 100 تار مو به صورت روزانه طبیعی بوده و جای هیچ گونه نگرانی ندارد. داستان غمناک ریزش مو از آنجایی آغاز می‌شود که تعداد موهایی که در طول روز از دست می‌دهید بیش از مقدار طبیعی باشد. در این صورت کم کم تراکم مو از دست می‌رود و فرد دچار اضطراب خواهد شد.

قبل از مطالعه این مقاله میتوانید مقاله چرا بهتر است، مواد غذایی ارگانیک را انتخاب کنیم؟ را مطالعه کنید.

ا- استفاده از سبوس برنج برای جلوگیری از ریزش مو

به دو روش میتونید ازش استفاده کنید:

  • دو قاشق غذاخوری سبوس برنج، یک لیوان سرکه سفید و یک لیوان آب را داخل قابلمه ریخته و بزارین بیست  دقیقه بجوشد. بعد از سرد شدن از صافی رد کرده و با آب آن میتوانید کته یا سوپ درست کنید. این غذا بسیار راحت هضم میشود و برای مو بسیار مفید است.
  • یک قاشق سبوس و یک عدد لیمو عمانی را در دو لیوان آب بجوشانید، آنرا صاف کرده و در یخچال بگذارید. یک ساعت بعد از هر غذا یک لیوان مصرف نمایید.

2- استفاده از جوانه ها

طرز تهیه

مقدار لازم از حبوباتی را که بهش علاقه دارین داخل آب سرد به مدت 48 ساعت بخیسانید. بعد از 48 ساعت در یک بشقاب یا سنی پهن کرده و یک پارچه خیس کتانی روی آن کشیده و آنرا مرطوب نگه میداریم. بعد از 36 تا 48 ساعت جوانه ها پدیدار میشوند. باید توجه کرد که طول جوانه از خود دانه ها بلندتر نشوند.

به دو روش میشود استفاده کرد:

  • همراه سالاد
  • خشک و آسیاب نموده و داخل ماست یا سوپ استفاده کرد.

باید بخاطر داشته باشیم که مدت زمان ماندگاری جوانه 1 هفته است.

جلوگیری-از-ریزش-مو

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

      × ارتباط با کارشناس